Czysta wycieraczka wejsciowa

Wycieraczka wejściowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Chroni bowiem wnętrze domu przed brudem, piaskiem czy błotem z zewnątrz, a jej wygląd świadczy o gospodarzach. W jaki zatem sposób utrzymać w czystości wycieraczki i maty wejściowe?

Doraźne sposoby

Pielęgnacja wycieraczek domowymi sposobami bywa kłopotliwa. Najpopularniejszym sposobem czyszczenia jest pranie mat wejściowych za pomocą gąbki, ściereczki lub szczotki z użyciem powszechnie dostępnych detergentów. Oczywiście można też wyprać wycieraczkę w pralce. Nie zawsze jest to jednak możliwe ze względu na jej duże rozmiary czy delikatne włókna. Co więcej, domowe metody czyszczenia wycieraczek mogą prowadzić do ich odkształcenia, przebarwienia, pozbawienia właściwości absorpcyjnych czy widocznej zmiany struktury materiału, z którego zostały wykonane. W przypadku bardziej uporczywych zabrudzeń, które zdążyły już trwale wniknąć we włókna wycieraczki, pomocne będą rozwiązania stosowane na skalę przemysłową. Mianowicie rekomendowane jest skorzystanie z usług profesjonalnej pralni.

Zautomatyzowane usługi pralnicze na najwyższym poziomie

Firmy oferujące profesjonalne usługi pralnicze wykorzystują do czyszczenia wycieraczek specjalistyczne maszyny, które można dowolnie zaprogramować. Pranie mat wejściowych w takiej formule umożliwia więc dostosowanie właściwości urządzeń piorących (m.in. siła nacisku szczotek, sposób dozowania detergentu) do materiału, z którego została wykonana wycieraczka. Dlatego też efekt w postaci pachnącej, miękkiej oraz pozbawionej plam i drobnoustrojów wycieraczki jest możliwy do osiągnięcia niemal bez wysiłku i w stosunkowo krótkim czasie.

Profesjonalny serwis mat wejściowych obejmuje kilka etapów: odkurzanie i trzepanie, namaczanie wodą i specjalnym środkiem czyszczącym oraz szczotkowanie z wykorzystaniem szczotek obrotowych. Na końcu mata jest suszona i zwijana, aby łatwiej było ją przetransportować. Dzięki wykorzystaniu w pełni zautomatyzowanego procesu dochodzi do usunięcia wszelkich zanieczyszczeń i drobnoustrojów, które wniknęły głęboko pomiędzy włókna maty.

Tylko profesjonalny serwis mat wejściowych jest gwarancją w pełni bezpiecznego i skutecznego procesu czyszczenia. Wykorzystanie zautomatyzowanego procesu odkurzania, prania i suszenia pozwoli bowiem pozbyć się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń czy nieprzyjemnych zapachów i cieszyć się właściwościami maty przez długi czas.